Hotel a penzion Švýcarský dům

Hotel a penzion Švýcarský dům

Saské Švýcarsko

Saské Švýcarsko nebo také Sächsische Schweiz je německým národním parkem, který plynule navazuje na České Švýcarsko rozprostírající se na Děčínské vrchovině. Do Saského Švýcarska dojedete z hotelu Švýcarský dům u Děčínského Sněžníku automobilem přibližně za 40 minut. Nejbližšími hraničními přechody jsou Petrovice a Hřensko.

Národní park patří k oblíbeným turistickým cílům. Lokalita je výjimečná nádhernou přírodou s množstvím pískovcových skal, solitérů a hlubokých kaňonů. Pro rodiny s dětmi jsou vhodné nenáročné turistické trasy. Naopak pro dobrodruhy a zdatné sportovce se nabízí obtížnější trasy, které vedou příkrým terénem, po skalních římsách i přes úzké komíny.

Mezi vyhlášená místa patří jedna z největších evropských horských pevností Königstein, která byla až do roku 1459 součástí Českého království. Pevnost se majestátně vypíná na pískovcové stolové hoře na levém břehu Labe. V pevnosti je nyní muzeum a historický vojenský skanzen. Při návštěvě Saského Švýcarska nezapomeňte navštívit úžasnou vyhlídkovou lokalitu Bastei. Nachází se na skalním ostrohu poblíž středověkého hradu, se kterým je propojena unikátním kamenným mostem. Nádherným zážitkem je také návštěva skalní brány Kuhstall, kaňonu řeky Polenztal a stolové hory Pfaffenstein se skalní věží Barbarine.