Hotel a penzion Švýcarský dům

Hotel a penzion Švýcarský dům

Labské pískovce

Chráněná krajinná oblast Labské pískovce se rozprostírá na rozloze přesahující 24 tisíc hektarů. Oblast je ze západu ohraničení obcí Tisá a táhne se východním směrem podél německých hranic až k obci Chřibská, kde navazuje na Národní park České Švýcarsko. Jižní hranici oblasti tvoří Děčín a Česká Kamenice. Hotel Švýcarský dům se nachází nedaleko Labských pískovců. Proto ať už se vydáte kterýmkoliv směrem, vždy se budete těšit z nádherné přírody.

Oblast Labských pískovců vyniká množstvím skalních útvarů, jeskyň a kaňonů. Díky své podobě je krajina srovnávána s americkými národními parky v Utahu a Arizoně. Kvůli odlišnému klimatu je i přesto rozdíl na první pohled znát. Suché klima na západě USA stojí za obnaženými skalisky bez vegetace, zatímco zdejší vlhkost má příznivý vliv na místní flóru. Všude proto můžeme vidět lesy a mnoho druhů travin, kapradin i mechů.

Od Sněžníku vede k CHKO Labské pískovce několik turistických tras, které vás provedou okolo impozantních skal s nejrůznějšími jmény jako například Havraní stěna, Permoník či Sluneční věž. Z vrcholků Děčínského Sněžníku, Havraního vrchu nebo Horního Faltry, se naskýtají jedinečné výhledy na okolní krajinu. Pohled je obzvlášť okouzlující při východu a západu slunce. Využijte našeho ubytování blízko Děčínského Sněžníku k večerní návštěvě rozhledny a zapadající slunce vás odmění nádhernou scenérií usínající krajiny.