Tipy na výlety s dětmi

Máte chuť vyrazit na vzdálenější místa? Určitě stojí za shlédnutí Pavlinino údolí, ležící mezi obcemi Studený a Jetřichovice a dostaneme se zde po červené TZ. Údolí je dlouhé zhruba 3,5 km, začíná u Studeného potoka, projdeme kolem pískovcových strání a končí poblíž bývalého Grieslova mlýna s rybníčkem, a po cestě si můžeme prohlédnout skalní výklenek, neboli Rusalčinu jeskyni. Trasa kvůli horšímu terénu není vhodná pro kočárky.

Přes říčku Chřibská Kamenice vede několik můstků, při troše štěstí můžeme dokonce spatřit vydru. Když na konci údolí u rozcestníku „Pavlinino údolí“ odbočíme na modrou stezku dostaneme se do obce Rynartice, kde je stezka pro turisty asfaltovou silnicí, a dáme se po silnici doleva. Tudy dojdeme k Trpasličí skále, do které je vytesaná Sněhurka i 7 trpaslíků. Pro spatření všech musíme zdolat poměrně strmou cestu s několika schůdky tesaných do skály. Zpět do Jetřichovic se dostaneme po neznačené trase po silnici.

S dětmi se můžete vydat za dobrodružstvím do indiánské vesničky Rosehill, kde se v živém muzeu dozvíme o životě původních obyvatelů z kmenů Siouxů a Čejenů Severní Ameriky. Uvidíte zde stylově vybavené indiánské týpí, repliky původních oděvů, zbraní, hraček i hudebních nástrojů, možnost střílení z luku, hod oštěpem, rozdělání ohně křesáním, zahrát si původní indiánské hry a zabubnovat si na buben. V prázdninových měsících mají na programu indiánské show, scénické tance, divadlo, indiánské písně a děti se mohou nechat pomalovat válečnými barvami.

Dále můžete navštívit:

  • Rajské ostrovy – expozice mořských a exotických živočichů
  • Zoo Děčín – najdete zde medvědy grizzly, takina indického, řadu interaktivních a naučných stezek
  • Ostrovský rybník
  • Obec Rájec
  • Bielagrund – obec v Německu
  • Kyjovské údolí a hrad
  • Doubický potok

Zejména výlety na kolech s dětmi vás budou bavit. Cyklistické stezky jsou jako dělané i pro děti. Zvládnete je i s těmi nejmenšími. Neradi jezdíte na kole? Turistických tras je po okolí celá řada.